Všechny druhy disků (s výjimkou fréz) se vyrábějí v průměrech 115 a 125 mm. Vnitřní otvor pro naložení do úhlové brusky je 22,2 mm.

Rotační rašple - "disky" dělíme dle tvaru do 4 skupin:

Disky úhlové - ROTAREX R2

díky svému kónickému tvaru umožňují pohodlnou práci i na velkých plochách, aniž by těleso brusky překáželo pohybu pracovního kotouče. Jsou určeny hlavně pro rašplování, broušení, srážení a zaoblování hran dřeva, plastů, gumy a "lehčených stavebních materiálů" (YTONG).

Disky pilové - ROTAREX R3

disk ve tvaru klasické kotoučové pily se od ní liší tím, že zuby nemají pilový rozvod - "šrank", ale rozšíření drážky řezu zajišťují rašplové zuby, umístěné po bocích pilových zubů. Lze s nimi řezat, přiřezávat pod úhlem, drážkovat, a to nejen dřevo, ale i plasty, gumu a lehčené stavební materiály. Pro svou mobilitu, všestrannost a nízkou váhu nástroje se uplatní ve všech stavebních profesích a ocení je i kutilové a zahrádkáři.

Disky univerzální - ROTAREX R4

vznikly spojením klasického rašplového disku a kotoučové pily, čímž se zvýšila univerzálnost tohoto nástroje. Řez, který se provede zuby po obvodu disku lze následné upravit - tvarovat rašplovou stranou disku.

Disky frézy - ROTAREX RX

svým miskovým tvarem se liší od předchozích disků. Tento tvar mu umožňuje provádět frézování opracovávaného materiálu při poměrně velkých úběrech materiálu. Tímto nástrojem lze frézovat širší drážky do dřeva, plastů, gumy a porobetonu.

Copyright (c) 2012-2020 Omegaweb, ROAD Group v.o.s.. Veškerá práva vyhrazena.